koszulka piłkarska z własnym nadrukiem Oszałamiające uderzenie Gabadinho Mhango

koszulka piłkarska z własnym nadrukiem Oszałamiające uderzenie Gabadinho Mhango nie wystarczyło, aby posłać Malawi do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki po przegranej 2:1 z Marokiem we wtorek wieczorem.

Malawijczycy rozpoczęli perfekcyjny start po tym, jak Gabadinho Mhango strzelił swojego trzeciego gola w turnieju w siódmej minucie wspaniałym strzałem, który nie pozostawił Bounou żadnych szans.

Maroko chciało wyrównać wkrótce po tym, jak Imran Louza został nieoznaczony w polu karnym, ale bramkarz Charles Thomu był pod ręką, aby obronić.

Mhango miał szansę na podwojenie przewagi w 23. minucie po imponującym podaniu Miciuma Mhone’a, ale zawodnik Orlando Pirates zdołał zmarnować swoje uderzenie.

Romain Saïss zbliżył się do Atlas Lions w 34. minucie, kiedy jego pierwszy strzał z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę, a Thomu został dobrze pobity.

Maroko otrzymało nagrodę po przerwie, kiedy Youssef En-Nesyri wspiął się powyżej swojego markera, by po dośrodkowaniu Selima Amallaha postrzelić swojego drugiego gola w turnieju.

The Flames zareagowali podwójną zmianą w przerwie, gdy wprowadzono Richarda Mbulu i Geralda Phiri Juniora, a ten pierwszy miał szansę postawić swoją drużynę na godzinę, ale nie udało mu się trafić w zachęcający dośrodkowania w obszarze sześciu jardów.

Maroko zakończyło jednak zmianę na 20 minut przed końcem w sensacyjnym stylu, gdy obrońca Achraf Hakimi strzelił swój drugi rzut wolny w turnieju, trafiając nie do zatrzymania z około 30 jardów.

Atlas Lions byli w stanie zobaczyć pozostałe etapy drugiej połowy bez żadnego realnego zagrożenia ze strony Flames, ponieważ zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale.

Senegal 2-0 Wyspy Zielonego Przylądka

Senegal zapewnił sobie przejście do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki po pokonaniu dziewięcioosobowego Zielonego Przylądka 2-0 we wtorek wieczorem.

To było dopiero piąte spotkanie między tymi dwoma narodami, a Lwy z Terangi wygrały wszystkie cztery poprzednie spotkania bez utraty ani jednego gola.

Podczas gdy Senegal dominował na początku, Blue Sharks ucierpiało w 21. minucie, kiedy żółta kartka Patricka Andrade’a została podniesiona do czerwonej po kontroli wideo asystenta sędziego (VAR).

Senegal powinien był wykorzystać ich dominację na sześć minut przed przerwą, kiedy Diedhiou ustawił się w polu karnym w Pape Gueye, ale ten ostatni strzelił przez poprzeczkę.

Sprawy pogorszyły się po przerwie w Republice Zielonego Przylądka, kiedy bramkarz Vozinha został zmuszony do ucieczki po starciu głów z Sadio Mane, chociaż po kontroli VAR sędzia uznał, że stoper sfaulował Mane’a i otrzymał prostego czerwonego.

Gdy Blue Sharks spadło do dziewięciu, Rodrigues poświęcił się, aby pozyskać bramkarza drugiego wyboru Márcio Rosę, który został natychmiast wezwany do gry, aby odrzucić Mane’a w 62. minucie.

Jednak Senegal przełamał impas z wynikowego rogu dzięki uprzejmości znakomitego uderzenia Mane’a, który wziął jeden dotyk, zanim strzelił w górny róg.

To było ostatnie poważne zaangażowanie Mane’a, który wystartował po tym, jak pozornie nie w pełni doszedł do siebie po starciu głów z Vozinhą kilka minut wcześniej.

Tymczasem Republika Zielonego Przylądka starała się znaleźć koszulka juventus dla dzieci jakiekolwiek otwarcie w ostatnich etapach drugiej połowy, ale finaliści 2019 zdobyli drugiego gola przez Bambę Nienga po szybkim kontrataku w czasie przestoju, aby uszczelnić miejsce w ostatnich ósemkach .